Energetika

Jsme výrobci zelené elektrické energie, kterou nájemníkům dodáváme. V areálu Tabačka držíme nepřetržitou energetickou pohotovost.

Elektrická
energie

Vlastní elektrickou energii vyrábíme od roku 2010 pomocí fotovoltaických elektráren, ke kterým se později přidala vysoceúčinná kombinovaná výroba elektřiny a tepla.

Tepelná
energie

Získáváme ji díky vysoceúčinné kombinované výrobě elektřiny a tepla prostřednictvím plynových kotlů i elektrokotlů, při nadbytku z fotovoltaických panelů.

Akumulace elektrické energie

Nově, od roku 2023, jsme také provozovateli největšího soukromého bateriového uložiště elektrické energie na Moravě.

Jsme výrobci zelené elektrické energie s nepřetržitou energetickou pohotovostí

Zelená energie v Tabačce

Jsme držitelé státních licencí na výrobu a distribuci elektrické energie, obchod s elektrickou energií a výrobu a distribuci tepla. V areálu Tabačka více zelené energie vyrobíme než spotřebujeme a pomocí akumulace nespotřebovanou energii uchováváme pro noční využití. Část tepla, spotřebovaného pro vytápění budov, vyrábíme prostřednictvím sluneční energie.

Šetříme na energiích

Vlastní zdroj elektrické energie a tepla v Tabačce

Areál využívá vlastní zdroje elektrické energie. Fotovoltaickou elektrárnu, kombinovanou výrobu elektřiny a tepla pomocí kogenerační jednotky, a modernizovanou trafostanici. To vede k výhodnějším cenám energií pro nájemníky oproti konkurenčním distributorům.

Hledáte ideální prostor pro Vaše podnikání?

Zavolejte, nebo nám napište a můžeme společně vymyslet, jak vytvořit ideální podmínky pro Váš byznys.  

Přejít nahoru