Areál Tabačka

Přes 60 000 m² a více než 30 budov představuje velkou různorodou nabídku, ze které si vyberou i velmi nároční klienti. Najdete zde malé prostory, velké objekty, haly i skladovací kontejnery.

Pronájem prostor v Hodoníně

Zajímavé prostory s bohatou historií v ideální lokalitě, k pronájmu pro Vaše podnikání

V areálu Tabačka je k dispozici nepřeberné množství prostor k různému podnikatelskému využití. Nachází se nedaleko centra Hodonína a nabízí tak vynikající spojení s Brnem, Bratislavou a Vídní, i dalšími destinacemi v rámci střední Evropy. Historicky byla tato lokalita vždycky významnou křižovatkou obchodních cest a stejně je tomu i dnes.

Mapa dostupnosti areálu Tabačka Hodonín

Podnikejte v pohodlí a bezpečí

Co v areálu nabízíme

Celý areál Tabačka je celoročně udržován, zajišťujeme správu komunikací a úklidové služby. Navíc je pod nepřetržitým dohledem bezpečnostní agentury. Více informací naleznete na stránce o službách.

Malé místnosti i velké haly

Pronajímáme prostory od malých kanceláří s půdorysem 34 m² po velké výrobní haly včetně parkovacích ploch.

Vlastní zdroje energií

V areálu je fotovoltaická elektrárna, používáme kombinovanou výrobu elektřiny a tepla a modernizovanou trafostanici.

Velmi široký rozsah služeb

Areál můžete využít pro skladování a překládku zboží, nabízíme i zapůjčení manipulační techniky a digitální mostní váhu.

Interaktivní mapa areálu
Tabačka Hodonín

Díky interaktivní mapě si můžete učinit představu o celkové rozloze areálu a umístění jednotlivých budov.

Od Přemyslovců k výrobě tabáku

Historie areálu Tabačka

První dochovaná písemná zmínka o hodonínském hradu pochází z roku 1169. Po zániku Velkomoravské říše a připojení Slovenska k Uhrám se na strategicky důležitých místech zakládaly nové hrady. Jedním z nich byl i hrad Hodonín, postavený na významné cestě z Českého státu do Uher. Na popud české královny Konstancie Uherské, manželky Přemysla Otakara I., byl ve 13. století původní románský hrad přestavěn na hrad kamenný.

V roce 1464 se hrad Hodonín dostal do vlastnictví pánů Kunů z Kunštátu, kteří v roce 1466 zahájili rozsáhlou a nákladnou přestavbu v pozdně gotickém stylu. V 16. století se majiteli hradu stali páni z Lipé, kteří hrad přestavili podle vzoru Moravského Krumlova na čtyřkřídlový renesanční zámek s arkádami. Kolem zámku s půdorysem ve tvaru čtyřúhelníku zůstalo zachováno původní hradní opevnění, jehož součástí byly i vedlejší ramena řeky Moravy.

Vzhled hodonínského sídla měnili i následující majitelé. Páni z Lichtenštejna v roce 1744 dokončili barokizaci zámku. V té době měl zámek vysokou hlavní věž s robustní barokní helmicí, dva gotické a dva renesanční jednopatrové trakty, dvě nádvoří, vnitřní obranný příkop s mostem a před příkopem vnější bránu s padacím mostem přes rameno řeky Moravy. 

V roce 1762 jej koupil manžel císařovny Marie Terezie, František Lotrinský a v roce 1787 bylo šlechtické sídlo přebudováno na tabákovou továrnu. Po rozsáhlém požáru v roce 1802 byl původní zámek zčásti stržen a po sérii přestaveb postupně ztratil svůj charakter. Poslední trakt zámku byl stržen v roce 1914.

Od roku 1851 se v továrním areálu vyráběly doutníky a žvýkací tabák. V 60. letech se přešlo na ruční výrobu cigaret, která byla v roce 1872 nahrazena výrobou strojovou. Po roce 1945 se továrna stala součástí Československého tabákového průmyslu a po privatizaci v 90. letech dvacátého století ji získal do vlastnictví Philip Morris Česká republika. V roce 2006 byl celý areál s výrobními, skladovými a kancelářskými objekty rozkládající se na ploše více než 6 hektarů odprodán privátní společnosti.

V současnosti je celý areál k dispozici pro podnikání jako prostory s vysokým potenciálem, moderním zázemím a hladkou dostupností firem působících v České republice, na Slovensku a v Rakousku. Je zde k pronájmu více než 30 budov, které mohou sloužit jako kancelářské, výrobní nebo skladovací prostory. Součástí pronájmu je široká nabídka služeb a možnost individuálního přizpůsobení prostor. 

Hledáte ideální prostor pro Vaše podnikání?

Zavolejte, nebo nám napište a můžeme společně vymyslet, jak vytvořit ideální podmínky pro Váš byznys.

Přejít nahoru